cekmekoydiyetisyen
Diyetisyen

Betül Ceylan

2017 yılında Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur belgesi ile mezun olmuştur. 4 senelik eğitim hayatının 1 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okumaya hak kazanmıştır ve eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite eğitim hayatı sırasında bir yandan da Anadolu Üniversitesi’nde Açık Öğretim Fakültesi Marka İletişi Bölümü’nü bitirmiştir. Diyetisyenliğe gönül veren Betül Ceylan marka iletişimi okuyup kendi markasını ortaya çıkarma amacıyla yola çıkmıştır.

Üniversite hayatı boyunca sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak Lösev, Geleceğin Bilimi gibi oluşumların içerinde beslenme ile sunumlar yapmıştır. 2 dönem boyunca Geleceğin Bilimi Beslenme Atölyesi’nde kurucu olarak aktif rol almıştır. Eğitim aldığı süre boyunca bulduğu her fırsatta özel klinik diyetisyenlerinin yanında staj yapan Betül Ceylan aynı zamanda spor salonlarında da stajyer olarak görev almıştır.

Üniversite eğitimi süresince, Medipol Hastanesi ve Academic Hospital’da onkoloji, nütrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde ve yetişkin beslenmesi üzerine; çocuk kreşleri ve Medipol Mega Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; ISS Catering’in görevlendirdiği okullarda ve Medipol Hastanesi mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamlamıştır.Üniversitede bitirme tezi olarak “Yetişkin bireylerde çevresel faktörlerin besin seçimi ve porsiyon algısına etkisi” konusunu hazırladı.

1.,2.,3. ve 4. Diyet Şenliği’nde stajyer diyetisyen olarak görev aldı.

Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği, bariatrik cerrahi diyetisyenliği kursları başta olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı. 2016 yılında katıldığı sertifika programlarında ‘Life Coach’’ unvanı ve ISO tetkikçi ve denetçisi sertifikalarını aldı.

Mezun olduktan sonra 4 ay süre ile bir beslenme danışmanlık merkezinde çalıştı.

Eylül 2017 itibari ile Çekmeköy’de BETÜL CEYLAN Sağlıklı Beslenme & Diyet Merkezi’ni kurdu . Yönetici ve kurucu diyetisyen olarak Çekmeköy’de bulunan ofisinde danışan takip ediyor.

Kilo verme, kilo alma, çocuk beslenmesi, gebelik/emzirme dönemlerinde beslenme, tiroid hastalarında beslenme, hiperkolesterol-hipertansiyon gibi kalp ve damar hastalıklarında beslenme, polikistikover sendromunda(PCOS) beslenme, böbrek hastalarında beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme gibi birçok konuda danışanlarına destek olmaktadır.

cekmekoydiyetisyen
Diyetisyen

Sude Duman

2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Halen ikinci üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi İşletme Bölümü’nde okumaktadır.

Üniversite hayatı boyunca birçok seminer ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol aldı.

Eğitim hayatı boyunca kendini geliştirmek yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok yerde staj yaptı. Göztepe Medicalpark Hastanesi, Üsküdar Toplum Sağlığı Merkezi, BB Aile Danıma ve Eitim Merkezleri (SADEM), Uzman Diyetisyen Müzda Irmak Beslenme Danışmanlığı gibi yerlerde obezite polikliniği, diyabet polikliniği, onkoloji ve kemik iliği transplantasyonu bölümleri, nütrisyon bölümlerinde görev alıp stajlarını başarıyla tamamlamıştır.

İtalya’da Ospedale Civile Apune ‘NOA’ ve Ospedale Massa Carrara gibi çeşitli hastanelerde eğitimler almıştır. Madre Cabrini DCA Eating Disorders Rehab Center’da yeme bozuklukları üzerine staj yapmıştır.

4 senelik lisans eğitiminin sonunda bitirme tezini “Egzersiz Yapan Bireylerde Yeme Bozuklukları Sıklıının Belirlenmesi” konusunda yazdı. Lisans bitirme tezinin sunumu 4. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi’nde yaptı ve tezi sözlü bildiri olarak yayınlandı.

Diyabet Diyetisyenliği, Sporcu Beslenmesi, Anne Çocuk Beslenmesi, Yeme Bozuklukları, Obezite Cerrahisi Diyetisyenliği, Karbonhidrat Sayımı Eğitimi gibi birçok kurs ve eğitime katıldı.

Ekim 2020 itibariyle Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezi’nde diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

Diyetisyen

Kübra Söylemez

2021 yılında İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve diyetetik bölümünden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. 4 Yıllık lisans eğitim sürecinin sonunda bitirme tezini ‘Onkoloji Hastalarında Besin, Besin Ekstresi ve Beslenmenin Etkileri’ konusu üzerine yazmıştır. 

Üniversite yıllarında ‘1000 Gün Etkisi’ projesinde aktif yer almış ve hamileliğin ilk gününden bebeğin iki yaşına kadar olan 1000 günlük zaman diliminde beslenmenin ileriki yıllarda ortaya çıkacak sağlık sorunlarına etkisini araştırmıştır. Aktif olarak çalıştığı bir diğer proje ise ‘İyi Beslen, Kaliteli Uyu, Sağlıklı Yaşa’ dır. Beslenme ve uyku durumunun vücut ölçüleri ve sağlık üzerine etkisini araştırmıştır.

Diyetisyen Bakışı adlı web sitesinde aktif yazar olarak faaliyet göstermiştir. Sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme üzerine birçok yayınlanan yazısı bulunmaktadır.

Üniversite yıllarında kendi kulübünü kurmuş ve birçok sosyal alanda faaliyet göstermiştir. Birçok seminerde görev almış ve lösev vb. vakıflarda gönüllü olarak aktif rol almıştır.

Üniversite hayatı boyunca Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet merkezinde , Çakmak Erdem Hastanesi, diyaliz merkezi, yoğun bakım, bariatrik cerrahi gibi bölümlerde stajlarını başarıyla tamamlamıştır.

Kendisini eğitim yıllarında ve sonrasında hep geliştirmeyi hedefleyerek; Onkolojide Beslenme, Sezgisel Beslenme, Adölesan ve Çocuk beslenmesi, Mutfakta Beslenme, Diyalizde Beslenme olmak üzere birçok seminer ve kongreye katılmıştır.

Temmuz 2021 tarihinden itibaren Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezinde; Kilo Alma, Kilo Verme, Çocuk ve Adölesan Beslenmesi, Gebelik ve Emzirme Dönemlerinde Beslenme, Böbrek Hastalıklarında Beslenme, Onkoloji hastalarında Beslenme, Tiroid Hastalıklarında beslenme, Hiperkolesterol ve Hipertansiyon gibi Kalp Damar hastalıklarında Beslenme, Polikistikover Sendromunda (PCOS) Beslenme, Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme gibi birçok konuda danışmanlık vermektedir.

Paper writing services are now very popular these days as more people are turning to computers for taking down written works. Essays and https://payforessay.net/buy-essay other written documents are easily written down to paper writer a notebook or tablet by using one of the best essay writing services about. Most of these providers help pupils with writing a written essay. This helps pupils to enhance their academic performance in college. Consequently, if you want your article to www.masterpapers.com be essay help assessed essay writers by your peers or some renowned intellectuals, get the best essay writer around to write the essay.